Туманоутворюючі системи для теплиць
07.07.2020
Висока врожайність залежить від багатьох факторів. Не останнє місце в загальному переліку займає грамотна організація системи зволоження. Особливо вона актуальна щодо тих культур, які вирощуються в теплицях. Причому незалежно від масштабів господарювання.
Система туманоутворення - один з найбільш прогресивних методів зволоження ґрунту та рослин. Суть технології полягає в розпиленні на ділянці дрібнодисперсних частинок води. При цьому відбувається не тільки зволоження ділянки, але і зміна температури. Під час весняних заморозків можливо зігрівання паростків, а в літню спеку за рахунок туману температура може знижуватися на 5-15 градусів.
Туманоутворюючі форсунки для теплиці
Типовий комплекс туманоутворення складається з багатьох окремих вузлів і елементів. Кожен з них важливий, але форсунки заслуговують на особливу увагу. Саме вони відповідають за якість поливу і його рівномірність. Класифікація форсунок передбачає їх поділ за різними критеріями. Але в першу чергу мова йде про основний матеріал, а саме:
- Пластик - такі форсунки придатні виключно для систем низького тиску;
- Латунь - універсальний варіант для використання при низькому і високому тиску;
- Сталь - оптимальне рішення для установки в системах високого тиску.
Відрізняється і формат розпилення. Туман може виходити у вигляді плоского або наповненого конуса, а також плоского віяла. З конструктивної точки зору форсунки поділяють на одно- і багатоступінчасті. Доповнення у вигляді вбудованого фільтра актуально на об'єктах з низькоякісної водою. В інших ситуаціях фільтра перед насосом цілком достатньо.
Принцип роботи системи туману в теплиці
Принцип функціонування досить простий. Всередині теплиці прокладають труби, які під'єднані до потужного насоса. Найбільш часто їх розміщують на висоті близько 2 м від землі. Відстань між туманоутворюючих форсунками залежить від експлуатаційних умов і типу оброблюваних культур.
Вода що йде через форсунки розбивається на безліч мікроскопічних крапель. При цьому формується водяний туман в теплиці, який зверху опускається на рослини. При випаровуванні він не тільки охолоджує повітря і зволожує його, а й ефективно протистоїть пилу і різним шкідникам.
Використання автоматичних контролерів дозволяє максимально точно відрегулювати подачу води відповідно до заданої програми. Не можна не відзначити і ряд інших переваг, які притаманні системам туманоутворення. Серед них:
- Формування оптимального рівня вологості для будь-яких культур;
- Безпроблемне коригування необхідного температурного режиму;
- Максимально економну витрату води;
- Очищення площі від пилу і бруду в автоматичному режимі.
Впровадження системи туманоутворення позитивно позначається на загальній врожайності зростаючих в теплиці рослин. Важливо лише грамотний підбір обладнання та комплектуючих до нього. Зробити це можна самостійно, але краще довіритися професіоналам. Це гарантує максимальний ефект при невеликих витратах.