Правила і норми поливу цибулі для високої врожайності

Цибуля - найпоширеніша овочева культура, яка увійшла в наше життя у вигляді значного інгредієнта для приготування смачної і здорової їжі. Основною вимогою для отримання суперурожаю є полив цибулі в оптимальному режимі, а також велика кількість світла і тепла при вирощуванні.

Своєчасність і кількість поливів впливають розмір цибулин. Особливо значущим є графік зрошення в періоди корнеутворення, розвитку листя і самої цибулини.

Основні способи та методики поливу цибулі

Секрети грамотного поливу цибулі полягають у зміні норм поливу на різних стадіях розвитку. Поливати цибулю в помірних кількостях починають з моменту її посадки. Частота поливу залежить від кліматичних умов, отже, від рівня зволоженості грунту. Якщо цибулина знаходиться тривалий час в сухій землі, вона припиняє нарощувати зелень. Значні «цибульні» нормативи зволоження грядок:

  • регулярний і помірний полив;
  • глибина зволоження грунту приблизно 25 см;
  • полив вранці або ввечері;
  • крапельна система - найбільш раціональний спосіб поливу;
  • запобігати появі поверхневої кірки;
  • розпушування грунту на наступний день після поливу.

Полив цибулі розчином солі: керівництво до дії в боротьбі зі шкідниками

При недостатній вологості ґрунту з'являється гниль в кореневій системі або пошкодження комахами-шкідниками. Полив цибулі солоною водою застосовується для знищення цибулевої мухи і її личинок, які під'їдають коріння рослини і викликають пожовтіння і в'янення пір'я. Перед обробкою необхідно полити грядки звичайною водою, щоб запобігти засоленню землі. У період зростання і розвитку цибулин потрібно три поливи розчином солі:

  • перший полив - цибульні пір'я досягають 8 см в довжину; для приготування розчину береться 300 г кухонної солі на 10 л водопровідної води; сольова вода виливається під корінь, не зачіпаючи листя;
  • другий полив - через 10 днів; 400 г солі на 10 л води;
  • третій полив - через наступні 10 днів; 500-600 г солі на 10 л води.

Через кілька годин після обробки сіллю необхідно зрошення грядок водою, а після збору цибулі - внесення в грунт торфу, перегною, компосту для нейтралізації грунту.

Полив цибулі на перо: зволожений грунт - запорука зеленого врожаю круглий рік

Щоб зелена цибулька була соковитою, смачною і корисною важливо дотримуватися правил зрошення овочевої культури в різні етапи життєвого циклу.

  1. У період зростання зелені, поки не відросло довге перо, рослину поливають під корінь крапельним способом. Такий полив забезпечує рівномірний розподіл вологи в кореневій системі і її менше випаровування.
  2. На стадії дозрівання врожаю зеленої цибулі краще використовувати метод дрібнодисперсного дощування для запобігання вилягання довгого пір'я. Система дощування насичує цибулю живлющою вологою і одночасно зберігає його товарний вигляд.

Дощувальні пристрої забезпечують рівномірне покриття і відмінне регулювання інтенсивності води.

Полив цибулі на ріпку: формування великих цибулин

Прогрітий грунт під час посадки, регулярний полив цибулі і правильний вибір системи зрошення, особливо в спекотне та сухе літо, підтримує розвиток головок-ріпок і підвищує загальну врожайність. Мікрокрапельний полив є найдосконалішим способом зрошення на сьогоднішній день. Значні переваги крапельного зрошення:

безпосереднє надходження води в кореневу зону;

  • можливість підживлення рослин з одночасною подачею води;
  • не утворюється ґрунтова кірка;
  • захищає ґрунт від ерозії.

Після посадки потрібно багато вологи до вкорінення цибулин. Під час їх формування і зростання потреба у волозі зменшується, а полив проводиться в міру необхідності. При сухій погоді поливати цибулю слід кожні 5 днів.

Коли припинити полив цибулі?

Ключовим моментом для тривалого зберігання зібраної цибулі є своєчасне закінчення поливу. Так цибулю на ріпку припиняють поливати за 21-22 дні до збирання врожаю, а цибулю на перо - за тиждень до зрізання. Видимими ознаками для припинення зрошення служать пожовтіння і вилягання пера, формування перетяжки на шийці лука і те, що ріпка зупинила зростання.

Поливайте цибульні грядки планомірно - корисний і смачний овоч буде вас радувати цілий рік!

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я Прізвище*
Email
Введіть коментар*